مامو گرافی چیست؟

ماموگرافی یک روش تصویربرداری از بافت پستان و عضله‌ی زیر بغل است که برای غربالگری سرطان سینه یا تشخیص ضایعات موجود در بافت سینه به کار می‌رود. در این روش تصویربرداری، تمامی ضایعات موجود در بافت سینه و زیر بغل نمایان می‌شود.

چه کسانی باید ماموگرافی انجام دهند؟

به جهت غربالگری ، بهتر است بانوان بالای ۴۰ سال بصورت سالیانه ماموگرافی انجام دهند. خانم های دارای سابقه‌ی خانوادگی (بخصوص مادر و خواهر) حتما باید تحت نظر بوده و چکاپ های لازم را به صورت مرتب انجام دهند. ماموگرافی قبل از پروسه‌هایی مانند IVF یا عمل زیبایی نیز انجام می‌شود.


آیا اشعه‌ی ماموگرافی ضرر ندارد؟

درصورتیکه ماموگرافی بصورت سالیانه انجام شود، اشعه‌ی دریافتی بیمار قابل چشم‌پوشی است. به علاوه دستگاه ماموگرافی مرکز تصویربرداری پزشکی تابش به گونه‌ای طراحی شده که میزان اشعه‌ی دریافتی بیمار را به حداقل ممکن می‌رساند.


چرا ماموگرافی‌مان را در مرکز تابش انجام دهیم؟

دستگاه ماموگرافی موجود در مرکز تصویربرداری تابش، دستگاه میکرو دوز ساخت کمپانی فیلپیس از پیشرفته ترین دستگاه های ماموگرافی دیجیتال می باشد. این دستگاه کمترین دوز اشعه (از 18 تا 50 درصد) و بالاترین کیفیت تصاویر را در مقایسه با دیگر دستگاه ها دارد. در نتیجه با انجام ماموگرافی در مرکز تابش، بیشترین اطمینان خاطر در خصوص تشخیص هرگونه ضایعات یا توده را خواهید داشت.
همچنین به منظور راحتی شما عزیزان، تصویربرداری ماموگرافی در مرکز تابش در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

سوال های پر تکرار